Deniz tatili için favori yerlerim – 2: Kaş


10 Ağu 2017
Paylaş

22.07 – 06.08.2017 Çıralı – Kaş – Göcek Tekne Turu gezi notları

Geçtiğimiz 10 yılda deniz tatili için hatırı sayılır yer gezdiğimizi söyleyebilirim. Fransa’dan tutun da İspanya’ya daha da uzağı olan Tayland’a kadar gittik. Ama doğruya doğru ben en çok Ege ve Güney Sahilleri’ni seviyorum. Bu sene deniz tatili seçimi ve hazırlığı sırasında yine küçük bir Avrupa turu yaptım diyebilirim. İtalya’da Sicilya mı Sardunya mı, yoksa bu aralar çok meşhur olan Yunan Adaları mı olsun derken, bol bol yüzmek istiyorum bir de her gün balık yemek istiyorum deyince rotayı Güney Sahilleri’ne çevirdik. Artık 7 aylık olan Defne için de güzel bir deniz tatili olsun dedik ve rotayı 3 gece Çıralı – 3 gece Kaş – 3 gece Göcek Limanı’ndan çıkmalı tekne turu olarak belirledik. 

Neden Kaş: 

Kaş tertemiz denizi, serin suları ile benim favori yerlerimin üst sıralarında yer alıyor. Denizin altı oldukça renkli, şnorkele bile gerek kalmadan çıplak gözle balıkları seyretmek mümkün. Bu nedenle Kaş dalış severlerin yeri. Dalış deneyimi olmayan ama bu deneyimi yaşamak isteyenlerdenseniz, buraya gelip dalış kursuna katılmanız da mümkün.

Viran Liman Cafe & Beach

Kaş’ın merkezi ayrı bir güzel. Gezmesi eğlenceli. Kalkan’da da kalmıştık ancak ben Kaş’ı daha çok seviyorum.

Kaş merkez

Kaş merkez

Kaş merkez

Kaş’tan günü birlik teknelerle Kekova turu yapmanız mümkün olduğu gibi hemen karşısındaki Yunan Meis Adası’na günü birlik gidip gelebilirsiniz. Meis Adası’nda Mavi Mağara’ya muhakkak gitmelisiniz.

Sanırım Kaş’ı sevmemin bir başka nedeni de oraya yakın olan muhteşem Kaputaş Plajı’nda mola verip kendimi Kaputaş’ın serin sularına atma imkanı oluşu.

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı

Kaş’ta nerede kalabilirsiniz?

Kaş’ta şehir merkezinde konaklayabilirsiniz ya da bizim gibi Kaş’ın Çukurbağ Yarımadası üzerinde evlerden/villalardan kiralayabilirsiniz. Çukurbağ Yarımadası üzerindeki villalar tepeye kurulu ve çok güzel bir deniz manzarası var. Böylece sessiz sakin kafa dinlemeli bir tatil yapmış olursunuz. Aşağıdaki 3 fotoğraf 3 gece kaldığımız Villa Noa’dan:

Kaş'ta kaldığımız Villa Noa

Kaş'ta kaldığımız Villa Noa

Kaş'ta kaldığımız Villa Noa

Biz Villa Noa’da kaldık. Villayı kiraladığımız şirketin interneti sitesi için tıklayın:

http://www.hestiatatilvillalari.com/9/kas-cukurbag-yarimadasinda-kiralik-villa-noa

Kaş’ta nerede denize girebilirsiniz?

Bizim favori mekanımız Viran Liman Cafe & Beach. Buranın suyu harika. Tertemiz. Ağaç altında oturup denizi yukarıdan seyre dalabilirsiniz. Ayrıca burada yiyeceğiniz et harika, onu da belirtmeden geçemeyeceğim.

Viran Liman Cafe & Beach

Viran Liman Cafe & Beach

Viran Liman Cafe & Beach

İkinci yer olarak da Bianca Beach’i tavsiye edebilirim. Buradaki koy daha kapalı olduğu için burada rüzgar oldukça az. Her yer rüzgarlı olduğu için denize girilemezken biz bu koyda rahatlıkla denize girebilmiştik. Su harika ancak biraz kalabalık. Oldukça beğenilen bir mekan burası bu nedenle şezlong bulmak kolay değil. Öğle sularında mekandan ayrılırken giriş kapısı yanındaki çimlerde kendine güneşlenmek için yer açan bir sürü insan vardı. Biraz da pahalı bir mekan burası. Viran Liman Cafe & Beach ile karşılaştırıldığında burası oldukça havalı kalır.

Bianca Beach

Kaş’ta ayrıca halk plajı var ancak hiç gitmedik. Bu nedenle plajı hakkında bir fikrim yok.

Kaş’ta Yeme – İçme:

Kaş merkezde size önerebileceğim mekanlar:

Şako Restoran – Balık için
Nereid Meyhane – Balık için
Dolphin Restoran – Balık için
Bahçe Balık – Balık / Et için
Ruhi Bey Meyhanesi – Balık için
Zaika Ocakbaşı – Et Restoranı
Eniştenin Yeri – Izgara ve pide/sulu yemek için
Smileys Restoran – Balık için
Türkmen sofrası – Balık için
Pizza Porto – Pizza için
Ehl-i Keyif – Balık ve ızgara için

Kaş Merkez

Off the Road on the Track Kaş’ı keşfe çıktı
26.07 – 29.07.2017

Yorumlar

yorum

Share

Gökçe Demirci